ENVANTER YÖNETİMİ – INV

caniasERP Stok Yönetimi – Inventory Management (INV) modülü, şirketlerin malzeme stoklarının tarih, miktar, değer, lokasyon, parti numarası, statü gibi çok sayıda boyut bazında yönetilebilmesini sağlar.

Satış, satınalma, servis, bakım, üretim ve kalite-güvenceye kadar tedarik zincirinin tamamını destekleyen bu modülle, envanter hareketleri gerçekleştirilerek depo stokları kaydedilir ve geçmiş ve güncel stok durumu ayrıntılarıyla incelenebilir.

HAREKET TÜRLERİ

Stok Yönetimi modülündeki destek tabloları aracılığıyla tüm stok hareketleri yönetilebilir.  Destek tabloları talebe göre istenilen şekilde konfigüre edilebilir, sınırsız sayıda opsiyon üretilebilir. Böylece şirketler, oluşturulan her bir stok hareketi ile ilgili ayrıntılı bilgiyi elinde tutabilir ve gelişmeleri kolayca takip edebilir.

PARTİ VE SERİ NUMARALARI

Modüldeki parti ve seri numarası takibi imkanı sayesinde, malzeme hareketleri eksiksiz şekilde izlenebilir. Bu özellik, düzenli takibin ve izlenebilirliğin önemli olduğu bakım ve servisle ilgili işlemlerde veya gıda, ilaç, donanım gibi sektörlerde sürecin sorunsuz yürütülmesine olanak sağlar.

ŞEFFAF DEĞERLENDİRME

Yapılan kapsamlı değerlendirmeler önemli bilgileri filtreleme olanağı sağlar. Serbest seçilebilen arama kriterleri kullanılarak, depo stokları veya depo hareketleri hakkında anlık, güncel veriler izlenebilir, bireysel gerekliliklere göre kategorize edilebilir. Ayrıca malzemelere, stok devir hızlarına ve değerlerine göre ABC-D analizi uygulanarak sınıflandırma yapılabilir.

ESNEK DEPOLAMA VE MOBİL KULLANIM

Stok Yönetimi modülü ile güncel stoklar takip edilirken kullanılabilir stok, bloke stok, kalite stoğu, rezerve stok, revize stok, konsinye stok, fason stoğu, müşteri siparişi stoğu gibi stok türleri de ihtiyaca uygun şekilde şekillendirilebilir. Bu özellik şirketlere stok işlemlerini  yaparken maksimum esneklik sunar. Depo Yönetimi modülü entegrasyonuyla da toplama/yerleştirme/transfer işlemleri, barkodlu stok giriş/çıkış/sayım işlemleri ve  konteyner/palet işlemleri kolay bir şekilde mobil veri giriş cihazları (MDE) veya barkod okuyucular yardımıyla gerçekleştirilerek depo optimizasyonu sağlanabilir.

REZERVASYON

Modülde envanterden malzeme çıkışına neden olan satış irsaliyesi, üretim emri, transfer emri gibi belgelerin kaydı tutulur. Aynı belge için farklı yerlerden eş zamanlı komut gelmesi engellenir. Ayrıca rezervasyon yönetimi ile de aynı ürüne gelebilecek farklı işlem taleplerinin önüne geçilebilir. Kullanılabilir ve rezerve stoklar anlık olarak izlenebilir ve organize edilebilir.

PARTİ DETAYI

Ayrıntılı stok bilgilerinin görüntülenmesi, parti stratejilerinin belirlenmesi açısından çok önemlidir. Stok Yönetimi modülü sayesinde satış, satın alma, üretim gibi süreçlerle ilgili malzeme giriş/çıkış/transfer işlemlerinde parti politikaları ve parti detayı konsepti oluşturulabilir. Ayrıca parti detay konseptleri talebe göre şekillendirilerek parti bazında istenilen detay bilgilerin takip edilmesi ve bu bilgilere göre sorgulama yapılması sağlanabilir. Bu sayede şirketler geçmişe yönelik ve güncel tüm kayıtlarını inceleyip organize edebilir.   

KONTEYNER/PALET KULLANIMI

Konteyner Takip Sistemi, işletmelerin lojistik süreçlerinde, ürünlerin daha kolay depolanmasını, indirme ve yükleme işlemlerinin daha pratik ve az işlemle gerçekleştirilmesini sağlar. İhtiyaca göre üretilebilen, satılabilen, parti büyüklükleri tanımlanabilen, seri numaraları tanımlanıp bakım süreçleri takip edilebilen konteynerler ile ilgili tüm süreçler, Stok Yönetimi modülü ile yürütülebilir.

ENTEGRASYON

Stok Yönetimi modülündeki işlevler ve modülün caniasERP sistemine tamamen entegre yapısı, şirketlerin ihtiyaçlarına hızlı çözümler sunar. Buna göre;

ÖZELLİKLERE GENEL BAKIŞ: