Endüstri 4.0 Zirvesi’nde canias4.0 Konuşuldu

Katılımcı firmaların en güncel sektörel çözümlere ulaşıp Endüstri 4.0 vizyonlarını genişletmesini amaçlayan, BT yatırımları ve avantajlarıyla güncel trendlerin konuşulduğu Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi ve Sergisi 5-7 Ekim tarihleri arasında Viaport Marina Expo Center’da gerçekleşti.

Endüstri 4.0 Zirvesi’nde canias4.0 Konuşuldu

Katılımcı firmaların en güncel sektörel çözümlere ulaşıp Endüstri 4.0 vizyonlarını genişletmesini amaçlayan, BT yatırımları ve avantajlarıyla güncel trendlerin konuşulduğu Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi ve Sergisi 5-7 Ekim tarihleri arasında Viaport Marina Expo Center’da gerçekleşti. Yoğun ilgi gören etkinlikte IAS de yer aldı. Standında uzman ekipleri ile müşterileri ve potansiyel müşteri ile buluşan IAS, canias4.0 IoT çözümü başta olmak üzere sunduğu teknolojileri tanıttı. IAS’nin standında görücüye çıkardığı IoT cihazı katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Sisteme tam entegre çalışan ve canias4.0 kullanıcılarının üçüncü parti yazılımlara ihtiyaç duymadan üretim süreçlerini yönetmelerine olanak sağlayan, caniasERP sistemi ile tam entegre canias4.0 IoT yazılım ve donanım ürünlerinin sunduğu avantajlar, IAS standında konuşuldu. Katılımcılar ile birebir temas kuran IAS yetkilileri akıllara takılan sorulara bizzat yanıt verdi. 

IoT İşletmeler için Zorunluluk Haline Geldi

Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi ve Sergisi kapsamında bir dizi panel düzenlendi. Panel konuşmacısı olarak konuk olan IAS Genel Müdürü İlker Er de katılımcılara Endüstri 4.0’ın gereklilikleri, sektörün güncel trendleri ve canias4.0 IoT çözümleriyle avantajlarını anlattığı kapsamlı bir sunum yaptı. Sunumuna Endüstri 4.0 kavramının önemine vurgu yaparak başlayan Er, “Endüstri 4.0, bir dijital düşünme biçimi, bir yöntem. Ve de kaçınılmaz!  Bu yeni dijital düşünme biçiminin bir çok aracı var: Yeni nesil yazılım ve donanımlar, siber-fiziksel sistemler, üç boyutlu yazıcılar, yapay zeka, büyük veri, makine öğrenmesi, otonom robotlar, bulut, arttırılmış gerçeklik ve nesnelerin interneti” dedi. IoT’nin en önemli ve öne çıkan Endüstri 4.0 kavramlarından biri olduğunu anlatan Er, “Diğer bütün araçların verimliliği ve etkinliği IoT sayesinde daha anlamlı hale geliyor. Ayrıca IoT, bizlere en aşina ve hayatımız çoktan girmiş olanı! Hemen hemen her an ve her yerde internete bağlıyız. Özel hayatlarımızda bu kadar yer edinen ve vazgeçilmez olan IoT, elbette ki işletmeler için de çok önemli. İşletmelerdeki tüm süreçlerde, her noktada ve her an üretilen veriler büyük önem arz eder. Bu verilerin kolayca toplanabilir ve erişilebilir olması gerekir. Bunun en etkin yolu da IoT” şeklinde konuştu.

canias4.0 IoT Tam Entegre Yapısıyla Firmalara Avantaj Sağlar

Konuşmasında ERP yazılımlarından firmaların beyni ve hafızası olarak söz eden IAS Genel Müdürü Er, “Firmanızdaki iş süreçlerinizin geçmiş ve güncel verileri ERP sistemine tutulur, analiz edilir ve anlamlı hale getirilir. Bu nedenle ERP sistemine aktardığınız verinin doğru ve eksiksiz olduğundan emin olmanız gerekir. Üretim sahasından, üretim kapasitenize ya da örneğin makine arıza geçmişine dair kritik bilgiler elde edersiniz. Bunu en kestirme, en hatasız biçimde yapmanın yolu da tam entegre çalışan bir IoT çözümüne sahip olmaktır. canias4.0 IoT altyapısı ile firmalara bunu sunuyoruz. Bu altyapı sayesinde caniasERP, işletmenizdeki tüm iş süreçlerine, sensörlere, sayaçlara ve cihazlara erişebilir ve yönetebilir hale geldi. canias4.0 IoT sayesinde tüm veriler caniasERP sistemine direkt olarak aktarılır ve üçüncü parti bir yazılıma ihtiyaç duymazsınız” dedi. IAS Genel Müdürü İlker Er’in Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi ve Sergisi’nde gerçekleştirdiği sunumu Youtube üzerinden izleyebilirsiniz.
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp